Na chalupe / Čo sa udialo / Kuchynské dosky sú zrezané a osadené

Kuchynské dosky sú zrezané, suseda má dom zaviaty pilinami

Kuchynské dosky sú zrezané, suseda má dom zaviaty pilinami

Sú to nervy, píliť len tak horedolu kuchynské dosky, akokeby rástli na strome. Popílili sme ich ale dobre, dĺžky, hrúbky, šírky sedi. Čistý fail sme zažili s vyrezávaním drezu – dieru sme vyrezali skoro väčšiu ako drez. Výrobcovia, čo prikladajú k drezu šablónu, podľa ktorej sa má rezať, rátajú s tým, že to človek ureže presne, a tým sa myslí naozaj PRESNE, nie pol centimetra na každú stranu hore dolu, ako sme to robili my... :)

Takže nám tam ten drez len tak-tak akurát pasuje. Prilepili sme ho ale vražedne lepivým lepidlom, takže nemá tendenciu odpadnúť, zasilikónovali sme to, a vyzerá to výborne.

Inkriminovanú šablónu môžete vidieť na fotke položenú pred slniečkom. Plánujem ju rituálne spáliť, a budem sa pri tom šialene pochechtávať.

p1110176

Zmontovanie sifónu bolo ako psycho puzzle, takže to som nechala na mareka a šla som radšej vytrhávať rukami pŕhľavu, čo sa ukázalo ako príjemnejšia činnosť. Lebo ten sifón navrhol dadaistický psycho dizajnér. Odfotené to nie je, lebo sme to radšej prekryli igelitom. :)

Boiler nešťastne padol na zem, nalomil parketu a potom z neho išla vyhrkať súčiastka, ktorú sme tam už nevrátili. Kupodivu, boiler ide a parketu sme zatmelili.

p1110206

Najsamsuper činnosť bolo oblenie okrajov dosiek mojou tiptopovou delta brúskou.

Poznámka: prvá pomôcka pri pílení a brúsení čohokoľvek by mali byť ochranné okuliare. Najmä pre toho, ktorý drží urezaný koniec dosky, aby nepadol na zem, a tým pádom stojí rovno v ceste odletujúcim pilinám. 

p1110241

 

Zázračne sedia aj barové dosky, a tu bola aplikovaná metóda skoro nekonečne veľakrát meraj a raz rež.

p1110243

 

Celé to dobre dopadlo, ale už som aj jednoduchšie veci zažila. :)


:: späť