Na chalupe / Čo sa udialo / Skladovanie jabĺk na zimu v krabiciach

Skladovanie jabĺk na zimu v krabiciach

Skladovanie jabĺk na zimu v krabiciach

Dlho som rozmýšlala, ako uložím jablká do pivnice, keď v nemáme žiadne vhodné debničky. Nakoniec prišiel Marek so skvelou myšlienkou použiť nejaké krabice, ktoré sa nám váľajú v maštali. Vynikajúco sa hodili krabice z laminátových parkiet, z ktorých som si vyrobila menšie kusy, ktoré presne pasujú do poličiek v pivnici.

Krabice z parkiet

Tieto krabice už u nás našli široké uplatnenie, používali sme ich napríklad ako podklad na dlážku pri omietkovaní aj maľovaní. 

Krabice z parkiet

Každú krabicu som rozstrihla na polovicu, zalomila, zlepila papierovou maliarskou páskou a vyrobila tak dve krabice na jablká a ešte mi zostali zbytky.

Krabice na jablká

Rozdeľovníky medzi jednotlivé jablká som vyrobila práve zo zbytkov krabíc a z rôznych ďalších kartónov a krabičiek, ktoré som mala odložené. Pôvodne boli myslené na podpal, teraz sa využili rozumnejšie. :)

Jablká pripravené na zimné skladovanie

Okrem týchto krabíc som jablká balila aj do novinového papiera, baliaceho papiera, kvetinárskeho papiera, letákov, a ukladala som ich do krabíc od topánok, bonboniéry, puknutého vajdlingu a podobne. ;]

V pivnici síce zatiaľ nemáme ideálnu teplotu, ale snáď naše jablká ešte vydržia, kým trochu klesne.

:: späť