Na chalupe / Čo sa udialo / Vypratanie smetiska, pardón kompostoviska

Vypratanie smetiska, pardón kompostoviska

Vypratanie smetiska, pardón kompostoviska

Dnes sa mi konečne podarilo vypratať väčšinu bordelu z nášho smetiska.

Pôvodné obrovské kompostovisko sa niekdajší majitelia rozhodli používať ako smetisko, a to úplne náhodným spôsobom. Celú jednu stranu zaberali konáre, v strede je hŕba stavebného odpadu, vzadu zašuchnuté plechovky, fľaše a sklo v sáčkoch, rozbité a polámané kvetináče, celé tabule skla (rozbité), milióndvestotisíc kusov drôtu, asi 10-metrový kábel, dosky, staré vetrovky, autoplachty, pančuchy, pohľadnice, knihy, špagáty a celé je to v lete prerastené do trojmetrovej výšky žihľavou a palinou.

Ale konečne môžem povedať, že NO MORE. Všetky smeti som zhrnula na jednu stranu, už čakajú len na pretriedenia a vyhodenie. Konáre som vyhádzala von vidlami, čakajú na premiestnenie do sadu. Možno sa v nich budú niekedy schovávať ježky. ;]

Vypratanie smetiska, pardón kompostoviska 

Ešte aj tie žihľavové korene som vypáčila vidlami, aj keď to sa nedá všetko, to sú aj dva metre dlhé, rozlezené korene. Je jasné, že sa tam tej žihľave v komposte veľmi páči. :)

Takže už len stredná hŕba stavebného odpadu čaká na odstránenie, a pod tým, verím, je normálny kompost, z etapy pred prerobením kompostoviska na smetisko.

Vypratanie smetiska, pardón kompostoviska

:: späť