Na chalupe / Čo sa udialo

Presádzanie sadeníc

Presádzanie sadeníc

Sadenice cukety už začali vyzerať, že sa nezmestia do svojich kastlíkov. Nastal čas presádzania do väčšieho.

Najprv som skusmo jednu vybrala z pôvodného malého sadobného kvetináča, a ejhľa, naozaj, korene prerastené celou zeminou….

:: viac

Vypratanie smetiska, pardón kompostoviska

Vypratanie smetiska, pardón kompostoviska

Dnes sa mi konečne podarilo vypratať väčšinu bordelu z nášho smetiska.

Pôvodné obrovské kompostovisko sa niekdajší majitelia rozhodli používať ako smetisko, a to úplne náhodným spôsobom. Celú jednu stranu zaberali konáre, v strede je hŕba stavebného odpadu, vzadu zašuchnuté plechovky, fľaše a sklo v sáčkoch, rozbité a polámané kvetináče, celé tabule skla (rozbité), milióndvestotisíc kusov drôtu, asi 10-metrový kábel, dosky, staré vetrovky, autoplachty, pančuchy, pohľadnice, knihy, špagáty a celé je to v lete prerastené do trojmetrovej výšky žihľavou a palinou…

:: viac

Sadenice sa zväčšujú každým dňom

Sadenice sa zväčšujú každým dňom

Sadenice utešene rastú. Som zvedavá, ako sa to vyvinie. Dosádzam postupne. Napríklad cukety už majú pravé listy a sú asi 15 cm vysoké, rastú už asi tri týždňe. Tekvice som zasadila ešte len dnes, snáď porastú rovnako, alebo rýchlejšie.:)

:: viac

Otvorenie sezóny v Plantexe

Otvorenie sezóny v Plantexe

Na otvorenie sezóny v Palntexe vo Veselom sme dorazili v sobotu svinským krokom o 11:48, keďže majú tradične otvorené len do 12:00. Chceli sme totiž kúpiť kríky josty.

Že bolo to Otvorenie sezóny, ak mali otvorené dlhšie. :) Všade plno ľudí, plno stromov, kríkov, rastlín. Aj jostu mali…

:: viac

5